Belka
Środa, 19 Grudnia 2018   imieniny: Dariusz, Urban, Gabriela
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Odbiór odpadów w Chodzieży do końca 2018 roku bez zmian

Data publikacji: 2017-03-31, Data modyfikacji: 2017-03-31
A A AWydrukDrukuj  
 
Odbiór odpadów w Chodzieży do końca 2018 roku bez zmian

Do końca 2018 roku została przedłużona współpraca gminy miejskiej Chodzież z Altvater Piła dotycząca odbioru i zagospodarowywania odpadów. Pilska spółka obsługuje 17 tysięcy mieszkańców miasta nieprzerwanie od czterech lat. Jesz-cze w tym półroczu pracownicy spółki oznaczą wszystkie miejskie pojemniki na odpady czipami ułatwiającymi ich inwentaryzację.

Kontynuacja współpracy z samorządem

Przetarg ogłoszony przez Gminę Miejską w Chodzieży na odbiór i zagospodarowywanie odpadów komunalnych z terenu gminy w okresie 1 kwietnia 2017 – 31 grudnia 2018 roku wygrał dotychczasowy operator, spółka Altvater Piła, działająca pod marką ENERIS Surowce S.A. Pracownicy przedsiębi-orstwa w dalszym ciągu będą odbierać odpady z nieruchomości zamieszkałych: jednorodzinnych, wielorodzinnych oraz wielolokalowych.

Poza odbiorem odpadów niesegregowanych (zmieszanych), bioodpadów oraz odpadów wielkogabarytowych, Altvater Piła będzie realizował na terenie miasta zbiórkę selektywną. Mieszkańcy proszeni są o zwracanie uwagi na kolorystykę pojemników na odpady i segregowanie ich zgodnie z dotychczasowymi zasadami. Na odpady zmieszane przeznaczony jest pojemnik czarny lub zielony, na tworzywa sztuczne, metale i opakowania wielomateriałowe - pojemnik żółty, na szkło po-jemnik zielony, a na makulaturę niebieski.

Harmonogramy odbioru odpadów zmieszanych oraz segregowanych dostępne są na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Chodzieży:
http://chodziez.pl/strona-188-Gospodarka+Gospodarka_odpadami.html

Akcja czipowania pojemników

Altvater Piła planuje rozpoczęcie w pierwszym półroczu br. akcji czipowania pojemników na odpady. Elektroniczne etykiety zostaną umieszczone przez pracowników komunalnych na wszystkich pojemni-kach należących do nieruchomości jedno i wielorodzinnych na terenie Chodzieży. Czipy instalowane będą podczas rutynowego odbioru odpadów, dlatego też ich montaż nie wymaga dodatkowego przygo-towania ze strony mieszkańców. Oznakowanie pojemników pozwoli na większą kontrolę nad systemem gospodarowania odpadami w mieście – każdy oczipowany pojemnik będzie można monitować pod względem jego lokalizacji, wagi, a także zawartości. Czipy są już stałym elementem gospodarki od-padami w kilkunastu polskich miastach, w tym w Kielcach oraz Pile.

ENERIS Surowce , Źródło artykułu: www.grupa-eneris.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  Powiat chodzieski - powiat w województwie wielkopolskim,  położony w dolinie Noteci w otoczeniu jezior i lasów.
  W skład powiatu wchodzą gminy: Chodzież - siedziba powiatu, Margonin, Szamocin oraz Budzyń zajmując łącznie powierzchnię 680,6 km²

  Z racji swojego położenia powiat ma charakter turystyczno-wypoczynkowy oraz uzdrowiskowy.

  Główny szlak komunikacyjny regionu stanowi droga krajowa nr 11 łacząca Kołobrzeg z Bytomiem.
   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola